ونیر کامپوزیت دندان

هر روزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تغییر و تحولات عظیمی در کل جهان رخ می دهد. این تغییر و تحولات در پزشکی و به خصوص در دندان پزشکی نیز سرعت بسیار دارد. همه روزه امکانات و روش های ترمیم و ونیر کامپوزیت دندان و کاشت دندان یا روکش گذاری دندان و عصب کشی بدون درد بیشتر می شود.

به طبع قیمت خدمات ارائه شده نیز کاهش می یابد، یکی از به روزترین روش های زیبایی دندان در این روزها، ونیر کامپوزیت دندان است باعث روی آوردن افراد به سوی کلینیک دندانپزشکی شده است؛ به ویژه برای کل مردم جهان و جامعه امکان بهره مندی از دندان های سالم تر و زیبا تر و طرح لبخند هالیوودی توسط بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند به وفور هر چه بیشتر فراهم آورده است.

میانگین زمان مطالعه: 5 دقیقه

لبخند زیبا با ونیر کامپوزیت
لبخند زیبا با ونیر کامپوزیت

انواع كامپوزيت ونير

دنیای دندان پزشکی و زیبایی دهان و دندان به سمتی کشیده شده است که شما با هر میزان بودجه ایی و هر نوع وضعیتی، می توانید زیبایی را به خود هدیه بدهید و از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرید.

ونير كامپوزيت دندان نوعی روکش دندان است که به یکی از محبوبترین روش ها برای داشتن دندان هایی زیبا و یک دست تبدیل شده است. اگر بخواهید با کامپوزیت ونیر بیشتر آشنا شوید باید بگوییم که روکش دندان یا همان ونیر از یک لایه مواد تشکیل شده است که به روی دندان چسبیده می شود و سپس با سوهان کشیدن آن مواد و مرتب سازی مواد به روی دندان شما، باعث می شود تا دندان هایتان مرتب و یکدست بشوند و همچنین سفیدی طبیعی به دندان های شما می دهد.

روکش دندان انواع مختلفی:

  1. روکش ساده
  2. ونير كامپوزيت دندان
  3. روکش لمینت سرامیکی
  4. و غیره
انواع مختلف روکش دندان
انواع مختلف روکش دندان

فیلم ونیر دندان

ونیر کامپوزیت چیست؟

فرآیند ونیر کامپوزیت دندان به اصطلاح عامیانه همان روکش گذاری دندان است.

یکی از فرآیند های مهم در علم و تخصص دندان پزشکی روکش گذاری برای هر کدام از دندان ها است که هم کمک بسیاری به زیبایی دندان ها می کند و هم طول عمر دندان ها را بیشتر می کند. به واقع مهارت روکش گذاری دندان مهارتی بسیار مهم در تخصص دندان پزشکی است، چون هم به بهداشت دهان و دندان مربوط است و هم به جذابیت چهره شما کمک محسوسی می کند.

جدیدترین مقاله: طرح لبخند هالیوودی و ویژگی های آن

علل انجام ونیر کامپوزیت دندان

کسانی که برای ونیر کامپوزیت دندان های خود به مطب بهترین دندانپزشک در تهران می روند، معمولا شامل دو دسته اند:

  • دسته ی اول برای کاهش صدمه به دندان ها و حفظ دندان ها با ایمنی بیشتر.
  • دسته ی دوم برای زیبایی دهان و دندان، و در نهایت افزون کردن جذابیت و ارتقای استیل صورت.

در مورد دسته ی دوم مراجعین به دندان پزشکان جهت فرآیند روکش گذاری قابل ذکر است که در برخی مواقع پیش می آید که حتی برخی از بیماران دندان دچار مشکل خندیدن هستند و به همین علت بسیار احساس ناراحتی می کنند.

بعضی از مردم علی رغم آنکه حس می کنند که مشکل در خندیدن دارند، اما کمتر به نظر شان می آید که مشکل از دندان های آنان است، پس اکثرا فکر می کنند که افسرده هستند، و نیازی به رجوع به دکتر دندان پزشک نمی بینند.

به همین علت با توهم بیماری افسردگی به مصرف دارو های اعصاب رو آورده اند که این نه تنها کمکی به آن ها نمی کند، آن ها را دچار ناراحتی و معضلی جدید تحت عناوین مختلف می کند.

در دنیای امروز باید این را کل جهان دانسته باشند که تخصص دندان پزشکی تنها برای بهداشت دهان و دندان نیست و یا داشتن دندان سالم برای هضم غدا به آسانی هر چه بیشتر.

بلکه رجوع به دندان پزشکان جهت رسیدگی به دندان ها جهت زیبایی هر چه بیشتر نیز است، به خصوص خندیدن به راحتی هر چه بیشتر حق همه ی ملت عزیز و بزگوار ایرانی است.

ماهیت ونیر کامپوزیت چیست ؟

ونیر کامپوزیت دندان یک ماده ریزی و ترکیب چند ماده دیگر است که کابرد خاص خودش را دارد. به طور کلی حالت خمیری دارد و روی دندان به واسطه دستگاهی مخصوص فرم و شکل میگیرد

ونیر کامپوزیت ها نیز مانند هر چیز دیگری در حال پیشرفت و بهتر شدن هستند که این تغییرات شامل: بهبود خواص، طولانی تر شدن دوام کامپوزیت، بیشتر شدن شفافیت آن است.

 

ونیر کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر چگونه انجام میشود؟

در عصر حاضر با بررسی بیماری های مختلف اهمیت رسیدگی به دهان دندان بسیار بیشتر به چشم می آید، به خصوص هر چه علم پزشکی پیشرفت بیشتر کرد بیشتر مشخص شد که عامل بسیاری از ناراحتی ها می تواند از دهان و دندان نشات گرفته باشد. اما به هر حال لازم به ذکر است که اکثر مشکلات برای خندیدن راحت و آسان، و یا خندیدن جذاب و زیبا از مشکلات دندان های هر شخصی می تواند باشد.

حتما این گونه است و بسیاری از شما صحبت های فراوانی در مورد اهمیت دهان و دندان شنیده اید.

معمولا این صحبت ها کاملا جدی بوده اند و کسانی که علاقه به رجوع به دندان پزشکان ندارند، معمولا علاقه ای به شنیدن این صحبت ها ندارند.

این مطلب قابل ذکر است که علم دندان پزشکی تا جایی پیشرفت کرده است که به سادگی هر چه تمام تر با ونیر کامپوزیت دندان می توان مشکل خندیدن و یا بد خندیدن را حل کرد.

چه زمانی کامپوزیت انجام دهیم؟

احتمالا این سول برایتان پیش بی آید که چه زمانی ونیر کامپزیت انجام دهیم بهتر است؟ آیا بعد از عصب کشی بدون درد کامپوزیت انجام دهیم مشکلی رخ می دهد؟ برای پاسخ به این دسته از سوالات بهتر است حتما پزشک دندان شما را ببیند و بعد پاسخ شما داده شود.

مزایای روکش گذاری دندان

برای رسیدن به بهترین خنده در خوش حالت ترین شکل می توان اقدام به ونیر کامپوزیت دندان کنید. علاوه بر افزایش طول دندان خود حتما به خنده ای جالب و چهره ای زیبا و جذاب دست یابید.

دندان در خندیدن و چهره ای زیبا اثر گذاری فراوان داشته است و برای همین مسئله علم دندان پزشکی طی پیشرفت های فراوانی که طی سالیان اخیر داشته است اقدام به ارائه کامپوزیت و ونیر رزین آن کرده است.

در علم روانشناسی مشخص شده است که خندیدن از دشوار ترین کارها ست اگر خندیدن قابل قبول باشد. برای خندیدنی که کمک به سلامتی و حالی خوب کند، حتما نیاز به رعایت بسیاری از مسائل از جمله دندان هایی زیبا و جذاب و یا دهانی که از این دندان ها به نهایت بهره برد.

ونیر کامپوزیت دندان
مزیت ونير كامپوزيت دندان

برای همین مسئله ونیر کامپوزیت دندان یا روکش گذاری دندان در دنیایی امروزی بسیار مهم بوده است و به همه این امکان را می دهد که با خنده ای هر چه قلبی تر و عمیق تر سلامتی خود را روز افزون کنند.

دیگر مزایب ونیر کامپوزیت

کامپوزیت روشی به روز رو کش کردن دندان ها است. در گذشته انواع لمینت ها بودند که تنها برای رو کش کردن دندان به کتار می رفتند که از بزرگ ترین معایب لمینت ها قیمت بسیار زیاد آنها بود که این امکان را به همه برای روکش کردن دندان ها نمی داد.

اما با بودن ونیر کامپوزیت که از قیمت بسیار ارزانی تری نسبت به لمینت ها برخوردار است این امکان ایجاد شده است که بسیاری که دندان هایشان مشکل تراشیدگی یا ساییدگی بیش از حد داشت و به علت قیمت بالا نمی توانستند دندان های خود را روکش کنند و یا دندان پزشک ها به علت لمینت ها که کارایی پایین تری نسبت به کامپوزیت ها داشتند جواب رد می شنیدند و سفارش به ایمپلنت می کردند، امروزه با استفاده از ونیر کامپوزیت رفع اشکال شده است و به راحتی می توانند با دندان های خودشان و ونیر کامپوزیت زندگی کنند.

معایب ونیر کامپوزیت دندان یا روکش گذاری دندان

البته از معایب کامپوزیت می توان به مدت دوام آن اشاره کرد که در حدود دو تا سه سال است. معمولا در ونیر کامپوزیت از چند نوع اشعه برای ذوب کردن و حالت گرفتن کامپوزیت به شکل دلخواه استفاده می شود.

مراحل ونیر کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت دندان به دو شکل مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود. معمولا هر دوی اینها زمان بر بوده، چون پزشک در همان مکان ونیر کامپوزیت انجام می دهند.

رزین کامپوزیت را روی دندان شما قرار داده و سپس آن را تراشیده و سپس تحت تابش اشعه ی مورد نیاز شروع به حالت دادن آن می کنند.

رزین کامپوزیت در زیبایی دهان و دندان اثر بسیار دارد و کمک بسیاری به بهداشت و تازگی دهان می کند.

ونیر کامپوزیت دندان
مراحل ونير كامپوزيت دندان

در زمان کنونی نوبت به کامپوزیت ها برای روکش دندان رسیده است.

نکات مهم درباره کامپوزیت دندان

بزرگ ترین خصوصیت ونیر کامپوزیت دندان قیمت ارزان آن به همراه انجام دادن تمام کار مراجع در مطب است. معمولا کیفیت ونیر کامپوزیت تماما به مهارت دندان پزشک مربوط است که چگونه بر روی دندان شما کار کرده است.

در حقیقت صافی و اندازه مناسب ونیر کامپوزیت که در دهان شما قرار داده شده است به کار گذاشتن رزین و ونیر مورد نظر به شکلی که کاملا طبیعی باشد، تماما مسئولیتش با دندان پزشک است.

در حقیقت با ونیر کامپوزیت که در دهان و دندان شما کار گذاشته می شود، انتظار لبخند بسیار راحت و جذاب را برای خود شخص می رود.

سخن پایانی ونير كامپوزيت دندان

این مطلب قابل ذکر است که دندان ها علی رغم استحکام و دوام اولیه اشان بعد از مدتی پوسیده و یا در معرض خرابی بیشتر قرار می گیرند که برای این مسئله قطعا باید چاره ای اندیشید و تنها راه این مسئله ونیر کامپوزیت دندان هایتان است.

چون روکش کردن دندان ها مانع پوسیدگی آن ها شده است و نتیجتا دندانی که پوسیده نشود تا مدت های مدید دوام می یابد.

خوشبختانه چند سالی است که کامپوزیت و ونیر کامپوزیت به بازار ابزار و امکانات دندان پزشکی راه پیدا کرده است که با این مسئله نگرانی از بابت قیمت روکش کردن دندان ها کاهش پیدا کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X