طرح لبخند هالیوودی3

داشتن دندان های بد رنگ و نامرتب می تواند تاثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس شما داشته باشد. داشتن دندان های زیبا و ردیف و البته سالم، لبخند شما را زیباتر می کند. برای طرح لبخند هالیوودی و شیک توسط بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند ، ممکن است تغییراتی در فرم لثه، طول دندان، فاصله و برجستگی دندان ها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل شود.

در واقع رابطه مستقیمی بین اجزای صورت، اندازه ها و رنگ و شکل آنها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که رعایت تناسب این روابط چهره را خراسانی و دوست داشتنی می کند.

میانگین زمان مطالعه: 3 دقیقه

چگونه یک لبخند هالیوودی داشته باشیم؟

امروزه بسیاری از افراد برای زیبایی چهره و دندان هایشان خواستار  لبخندهای هالیوودی است. حتما شما هم درباره طرح لبخند هالیوودی شنیده اید و تصاویری از آن را دیده اید و یا حتی اشخاص اطراف شما اینکار را انجام داده اند و شما هم دوست دارید که انجام بدهید.

طرح لبخند هالیوودی1

اما بهتر است قبل از این که به کلینیک دندان پزشکی بروید و اقدام به طرح لبخخند هالیوودی کنید؛ بهتر است تا درباره ویژگی های این لبخند بیشتر بدانید.

طرح لبخند هالیوودی تقریبا ظاهری بی نقص و زیبایی به چهره شما می دهد. همانطور که می دانید دندان ها در زیبایی چهره بسیار موثری است.

پس اگر تمایل دارید ک لبخندی هالیوودی داشته باشید اول به یک کلینیک دندان پزشکی مراجعه کنید که دندانپزشک دندان هایشان را معاینه کند. باید شکل و فرم دندان ها با فک شما برای ونیر پورسلن مناسب و مطابق باشد. از طرفی گاهی لازم است تا عصب کشی بدون درد داشته باشید.

توجه داشته باشید ک اگر عادت به دندان قروچه دارید این کار زیاد مناسب نیست. در این حالت می توانیم گزینه بهتری به شما پیشنهاد دهیم و آن استفاده از براکت نامرئی است.

معمولا اصلاح طرح لبخند دارای متد متعددی است که  و فرایند اصلاح طرح لبخند دندان می تواند ترکیبی از روش های زیر باشد که تشخیص و روند کار با متخصص و دندان پزشک  زیبایی است.

بررسی خط لبخند

بعداز معاینات و عکس برداری های فتو گرافی می توان با نرم افزار های مخصوص لبخند فرد را بعداز درمان آنالیز کرد و مشکلات دهان را مشاهده کرد.

طرح لبخند هالیوودی

می توان کارهایی مثل سفید کردن کاشت و ارتودنسی و یا روکش کردن را با نرم افزارهای لازم روی دندان ها شبیه سازی کرد. در گذشته دندانپزشک با روش های سنتی و دردناک ترمیم دندان ها را انجام می داد اما امروزه با پیشرفت علم و نرم افزار های جدید شما می توانید بدون هیچ نگرانی دندانهایتان را ترمیم کنید.

طرح لبخند هالیوودی3

عوامل موثر در خط لبخند شامل فرم، ظاهر صورت و حالت لب است

به طور کلی، پنج نوع فرم صورت داریم:

  • صورت بلند
  • صورت گرد
  • صورت بیضی
  • صورت مربعی
  • صورت قلب شکل

بهترین فرم صورتی که با هر لبخندی مناسب است فرم بیضی است. زیرا در اکثر فرم های بیضی نسبت های طلایی چهره رعایت شده است و چهره دارای توازن و تقارن ویژه ای است. که این تقارن خود زیبایی فرد را دوچندان می کند.

قبل از انجام عمل لبخند هالیوودی اگر دندان های نامرتبط دارید باید آنها را ردیف و درست کنید. اگر دچار پوسیدگی و یا بیماری های خاص دندانی هستید باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و آنها را رفع کنید و بسته به نوع و رنگ دندانهایتان باید آنها را سفید کنید .

انواع روش های ایجاد لبخند هالیوودی

باندینگ دندان

باندینگ دندان یک روش دندان پزشکی زیبایی مطمئن و بی خطر است که برای بهبود ظاهر خراشیده، ترک خورده، تغییر رنگ دادن دندانها  به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده می شود.از این روش می توان برای حذف فضای خالی بین دندانها و نیز تغییر اندازه و یا شکل دندان استفاده کرد.

سفید کردن دندان‌

بلیچینگ یا سفید کردن دندان در دندانپزشک زيبایی خوب در تهران یکی از روش های متداول  برای اصلاح طرح لبخند است که برای افرادی که به دنبال داشتن لبخندی زیبا با صرف زمان بسیار کم هستند بسیار مناسب است.

در این حالت بیماران می ‌توانند فرایند سفید شدن دندان را در مطب دندان پزشک یا در خانه انجام دهند. هر دو حالت این روش درمانی بسیار متداول است و می تواند نتایج فوق‌العاده در کوتاه مدت برای اصلاح طرح لبخند هالیوودی به همراه داشته باشد.

طرح لبخند هالیوودی2

لمینت دندان

لمینت دندان نیز قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و ترمیم زیبایی دندان برای اصلاح طرح لبخند را دارد. این نوع روکش بر روی دندانها قرار می ‌گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آنها همچون خراشیدگی، کجی و تغییر رنگ را پنهان می کند. فقط در دو جلسه لمینت دندان می تواند به شما یک لبخند حیرت انگیز هدیه دهد.

روکش دندان

برای ترمیم سریع دندانهای آسیب دیده می توان از یک روکش سرامیکی با دوام ک منطبق با رنگ طبیعی دندان شماست  استفاده شود.

بریس های ارتودنسی

دو سیستم ارتودنسی (بریس های نامرئی و بریس های شفاف سرامیکی)  وجود دارد ک با استفاده یک سری بریس های شفاف پلاستیکی، با احتیاط و به آرامی دندانهای شمارا صاف و مرتب می سازد.

پر کردگی به رنگ دندان

استفاده از پرکردگی هم رنگ دندان  جذاب تر و ایمن تر از روش های قدیمی است که در آنها از فلز برای پر کردن دندانها استفاده می شود. امروزه می توان پرکردگی های فلزی قدیمی دندان را با مواد کامپوزیت دندانی سفید جایگزین کرد و به این ترتیب طرح لبخند را زیباتر جلوه داد.

کاشت دندان

اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید کاشت دندان و ایمپلنت را به شما توصیه می کنیم و توصیه می شود برای این منظور از یک انکور برجسته برای روکش دندانی یا بریج (پل دندان)استفاده شود.

اصلاح لبخند لثه ای

در بعضی افراد هنگام لبخند، که طول تاج دندان هایشان کوتاه است و در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه ها دیده می شود، که به این حالت لبخند لثه ای می گویند.

این مشکل امروزه به لطف پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی روی داده قابل اصلاح است به طوری که با یک جراحی بسیار آسان و ساده با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لمینت و یا کامپوزیت ظاهر لبخند بازسازی می شود.

گاهی مشکل طرح لبخند هالیوودی لثه ای مربوط به  فرم وراثتی فک و استخوان های صورت است. در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است. مشکل زیبایی این بیماران با جراحی فک و بالابردن آن حل می شود.

در برخی دیگر از مشکل لبخند لثه ای مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب است. این موارد با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس وشل کردن عضلات لب بالا قابل درمان است.

طرح لبخند هالیوودی4

به یاد داشته باشید لبخند هالیوودی  به مراقبت‌هایی نیاز دارد. دوبار در روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید و صد درصد رژیم غذایی خود را اصلاح کنید. برای محافظت از شکستگی و نیزدر هنگام خواب از محافظ نرم دهان استفاده کنید.

مزایای اصلاح طرح لبخند هالیوودی

 

اصلاح طرح لبخند تغییرات  چشم گیری در زندگی فرد ایجاد کرده و منافع متعددی از نظر سلامت و زیبایی به دنبال دارد.

فواید بهداشتی و سلامت این شامل کاهش خطر پر کردن بیش از حد دندان و یا فرسودگی دندان، راحت تر بودن مراقبت و تمیز کردن دندان است. دندان‌هایی که صاف و مرتب شده، ترمیم ویا کاشته شده اند، کمتر در معرض پوسیدگی و یا عفونت قرار دارند.

اصلاح طرح لبخند هالیوودی می تواند به بازگردانی زیبایی و جوانی کل صورت وحتی بهبود حالت بدن کمک کند.

اصلاح طرح لبخند اعتماد به نفس شمارا افزایش می دهد .

درمان مشکلات اساسی دندان موجب بازیابی و حفظ بهداشت دهان و دندان شما شده و در نتیجه اساس و پشتوانه ی محکمی برای زیبایی دندان های شما فراهم می سازد.

انواع روکش دندان

ونیرها دو نوع هستند:

روکش دندان سرامیکی (روش غیرمستقیم)

آنها از جنس سرامیک است که معمولاً چینی نامیده می شود (چینی). این روش از زیبایی بیشتری برخوردار است، نسبت به لمینیت های کامپوزیتی از نظر رنگی پایدارتر و مقاوم تر است. این روکش ها پس از قالب گیری در آزمایشگاه تولید می شوند. هزینه لمینیت دندان با این روش از روش دیگر بالاتر است.

طرح لبخند هالیوودی

ون کامپوزیت (روش مستقیم)

بر خلاف لمینیت سرامیکی، یک دندان کامپوزیت وجود دارد که تنوع رنگ بیشتری دارد (بنابراین می توان آن را کاملاً با دندان های دیگر هماهنگ کرد).
یک روکش از رزین مخصوص ساخته شده است و برای داشتن ظاهری طبیعی باید بسیار فرم داشته باشد. در نصب کامپوزیت، قسمت کوچکی از دندان تراشیده می شود. این ونیرها همچنین در حالی که در مطب دندانپزشک صبر می کنید تهیه شده اند تا کل مراحل درمانی در یک جلسه انجام شود.
از آنجا که رزین یک ماده متخلخل است، رنگ آن تغییر خواهد کرد (اگر به قهوه یا شراب قرمز علاقه دارید نباید کامپوزیت را به عنوان گزینه در نظر بگیرید). وینرها نیز مستعد شکستن هستند. با این حال ، کامپوزیت های روکش از دوام بالایی برخوردار بوده و می توانند از 4 تا 8 سال دوام بیاورند.
یکی از بزرگترین مزایای ونیرهای کامپوزیتی برگشت پذیری روند درمان است به این معنی که دندانپزشک می تواند در صورت لزوم آنها را جایگزین یا از دندان جدا کند. روکش ها مقرون به صرفه تر هستند و تقریباً نیمی از لمینیت دارند. از آنجایی که این نوع روکش توسط دندانپزشک ساخته می شود، جستجوی دندانپزشکی که در این زمینه مهارت دارد ، مهم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X